
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 36 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 170 mA |
| Number of Receivers | 3 |
| Number of Transmitters | 3 |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Number of Drivers | 3 |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Operating Supply Current | 126 mA |
| Receiver Hysteresis | 15 mV |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$22.74491
Ext.Price$22.74491
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $22.74491 | $22.74491 |
| 10 | $18.47715 | $184.77150 |
| 25 | $17.48637 | $437.15925 |
| 50 | $16.54872 | $827.43600 |
| 100 | $15.66138 | $1566.13800 |
